Gabinet Terapii Widzenia

mgr inż. Dominika Juncewska (NO15123)


Nazywam się Dominika Juncewska leczeniem zeza i niedowidzenia zajmuję się od 2012 roku, od kiedy zdobyłam dyplom ortoptystki. W 2013 roku otworzyłam gabinet ortoptyczny we współpracy z salonem optycznym w Toruniu. Był to jeden z pierwszych salonów dedykowany dzieciom w Polsce.

W 2015 roku ukończyłam optometrię na Uniwersytecie Medycznym im. Karol Marcinkowskiego w Poznaniu. Następnie kontynuowałam edukację w kierunku optometrycznej terapii widzenia, w Centrum Optyki i Optometrii Fundacji UAM w Poznaniu. Kurs ten trwał 2,5 roku i dał możliwość poznania najnowszych metod leczenia zaburzeń układu wzrokowego, które wprowadzałam na bieżąco w swoim gabinecie, oraz współpracy z najbardziej doświadczonymi terapeutami widzenia w Polsce.

Od kilku lat mieszkam na Pomorzu. I prowadzę gabinet terapii widzenia, w którym podchodzę do problemów wzrokowych holistycznie. Natomiast mali pacjenci mogą liczyć na empatyczne podejście pełne zrozumienia dla ich emocji; strachu przed nową sytuacją związaną z badaniem, ciekawością przed rozpoczęciem terapii oraz komunikacji opartej na wzajemnym szacunku.

Prywatnie jestem żoną i mamą dwóch córek w wieku przedszkolnym, które motywują mnie do bardziej uważnego obserwowania świata i drugiego człowieka.

Pasjonuje mnie przyroda, ludzie, podróże. Lubię być w ruchu. Marzy mi się, żeby zamieszkać w lesie.

RejestracjaTelefon :787-902-044

Email : dominika.juncewska@gmail.com

Dominika Juncewska - ZnanyLekarz.pl

KONTAKTTelefon :787-902-044

Email : dominika.juncewska@gmail.com

Adres : Gdynia, ul. Starowiejska 45, III piętro, gabinet nr 3

Mapa dojazdu:

Budynek znajduje się bardzo blisko (około 100m) stacji SKM/PKP Gdynia Główna . Przyjeżdżając samochodem należy pamiętać, że znajdujemy się w strefie płatnego parkowania (możliwość opłacenia w aplikacji mobilnej lub w parkomacie).

CZYM JEST TERAPIA WIDZENIATerapia widzenia zajmuje się leczniem i rehabilitacją takich problemów wzrokowych jak:

  • zez zbieżny i rozbieżny
  • zaburzenia akomodacji
  • zaburzenia widzenia
  • niedowiedzenie (leniwe oko/amblyopia)
  • podwójne widzenie
  • zezy porażenne
  • zezy ukryte
  • optodysleksja
  • zaburzenia ruchomości gałek ocznych

W gabinecie terapii widzenia, korzystam z metod zarówno ortoptycznych jak i optometrycznych, co daje mi duże możliwości jeśli chodzi o indywidualny dobór ćwiczeń stosowanych u danego pacjenta.

Dla jak najlepszych efektów pracy ważne jest aby terapia opierała się na zajęciach gabinetowych jak i domowych. Częstotliwość ćwiczeń jak i rodzaj jest dostosowywany do wieku i możliwości pacjenta podczas konsultacji. Bardzo ważna jest dla mnie współpraca z rodzicami/opiekunami dziecka jak i lekarzem okulistą. Rodziców zachęcam do zadawania pytań w razie jakichkolwiek wątpliwości.

CENNIKUsługa Cena (zł) Przybliżony czas trwania (min)
Badanie kąta zeza 100 20-30
Kwalifikacja do terapii z badaniem optometrycznym 180 50-60
Terapia widzenia ortoptyczna / optometryczna 130/80 50/30
Pakiet 10 spotkań 1200/700 50/30
Konsultacja / kontrola terapii 100 30

PŁATNOŚĆJest możliwość płatności gotówką, przelewem lub BLIKiem na telefon.

RODOOd dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje nowe rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich informacji (nazwa RODO) oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W świetle powyższego informujemy, że:

1. Administratorem danych osobowych jest „Gabinet Terapii Widzenia Dominika Juncewska’

2. Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane i przechowywane na podstawie ustawy RODO, tj. w oparciu o niezbędność przetwarzania do celów wynikających z zadań wynikających z działalności „Gabinet Terapii Widzenia Dominika Juncewska”.

3. Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane ręcznie oraz automatycznie w celu realizowania zadań wynikających z działalności „Gabinet Terapii Widzenia Dominika Juncewska”.